Tech Insights: Dive into the Latest Technology Trends Computers & Accessories Components Memory G.SKILL Aegis 8GB (1 x 8GB) DDR4 3200MHz CL16-18-18-38 1.35V Desktop Memory RAM – F4-3200C16S-8GIS
Components Computers & Accessories Memory
G.SKILL Aegis 8GB (1 x 8GB) DDR4 3200MHz CL16-18-18-38 1.35V Desktop Memory RAM – F4-3200C16S-8GIS
(as of Apr 14, 2025 20:10:08 UTC – Details)
Memory Type : DDR4 / Capacity : 8GB (8GBx1)
Tested Speed : 3200 MT/s / Tested Latency : 16-18-18-38 / Tested Voltage : 1.35V
SPD Speed : 2133 MT/s / SPD Voltage : 1.20V